Yellow Tea© by Fisana

Перейти к содержимому

Фотография

Funkcijos A Modelyje

• Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 2

#1 Надя

Надя

Корифей

• 389 сообщений

Отправлено 22 Декабрь 2006 - 09:47

Šiek tiek apie rolinę (3) ir skaudžiąją (4) (vėliau bus daugiau):

"Dar apie 3-ką. Jei pamenat, aš rašiau apie vertikalius funkcijų blokus ir kad viršutinių blokų būklė visada priklauso nuo apatinių būklės. 3-kas ne išimtis. Pamiršdami apie 5-ką ir išjungdami ją iš kasdieninės veiklos, kas paprastai įvyksta su šia funkcija, žmogus tuo pačiu apriboja savo 3-ką. Iš čia 3-ko įvertinimo per 5-ko diagnozavimą būdas - jei žmogus nekreipia dėmesio į 5-ką, reiškia automatiškai turės problemų su 3-ku. Ir atvirksčiai, jei problemos su 3-ku, reiškia 5-kas yra negeriausiai būklėj. Kaip sakiau, 3-ko problemos randasi socialinio elgesio adekvatumo srityje.

5-ko įtaka 3-kui konkrečiai tipams:
Don Kichotas, Hekslis - nesirūpina savo kūno poreikiais (5 BS) =› fizinis vangumas, silpnumas, arba atvirksčiai, neadekvatus agresyvumas (3 JS)
Jeseninas, Balzakas - nesitreniruoja fiziškai (5 JS) =› pablogėja išorė ir savijauta (3 BS)

Diuma, Gabenas - neūgdo savo sugebėjimo įžvelgti prasmę, grubiai tariant, laiko save buku ir ribotu (5 JS) =› sunkumai su įvykiu, santykių prognozavimu, susikaupimas ties "čia ir dabar"
Žukovas, Napoleonas - netreniruoja savo prognozavimo įgudžių, susikaupia ties "čia ir dabar" (5 BS) =› mažėja sugebėjimas įžvelgti prasmę, grubiau tariant "atbuksta" (3 JS)

Robespjeras, Maksimas - nesirūpina savo nuotaika (5 JE) =› padidėja sausumas, griežtumas ir kietumas santykiuose (3 BS)
Džekas, Štirlicas - neūgdo savo įgūdžių valdyti santykius su aplinkiniais (5 BE) =› auga emocijų neadekvatumas, nuotaika staigiai šokinėja (3 JE)

Hugo, Hamletas - netriniruoja sugebėjimo logiškai ir sistematingai mąstyti (5 BL) =› dirba chaotiškai ir neefektyviai (3 JL)
Dreizeris, Dostojevskis - netreniruoja sugebėjimo efektyviai dirbti (5 JL) =› nukrenta sugebėjimas sistematingai ir logiškai mąstyti (3 BL)"

Ir apie skaudžiąją (MPT):
"Įdomų dalyką aš atradau, berods funkcijų skirtumus galima išryškinti pagal jų reakciją į jų aspekto pokyčius.

Reikalas yra ne tame, kad kažkas vyksta šiuos funkcijos aspektu, bet tame kad kažkas keičiasi.
Aš suprantu, kad nevisai aiškus yra skirtumas tarp pirmo ir antro, bet jis svarbus. Dažnas susijęs su funkcijomis klausimas yra tame, kad neaišku, kaip atsekti skirtumas skirtingų tipų funkcijų funkcionavime. Gali būti kad paprasčiau bus atsekti ne funkcijų darbą apskritai, bet jų reakciją į pokyčius, vykstančius šiuo aspektu.

Šia prasme yra svarbu, kaip pvz. reaguoja MPT į pokyčius savo aspektu. Paimkime tarkime MPT-e. Kas jai kels diskomfortą, o kas ne? Taigi santykius turi visi ir visi juos palaiko, kodėl tipai su MPT-e skaudžiai reaguoja? Idėja tame, kad reakcija yra ne į santykius kaip tokius, bet į santykių POKYČIUS. Jei santykis nusistovėjęs, viskas aišku ir suprantama, ir reikcijos iš MPT jokos būti neturi. Priprato ir dirba savo įprastu režimu. Bet kai tik įvyksta pokyčiai iki tol stabiliuose santykiuose, čia MPT ir sureaguoja su baime. Arba jei tokie pokyčiai planuojami ar laukiami.

Pilnas komplektas pagal MPT bus maždaug toks:

DONAS, ŽUKOVAS - pokyčių santykiuose baimė. Mes kaip ir draugavom ir draugavom, ir staiga susipykom. Davaj apsimesim, kas draugaujam kaip iki šiol, o tai baisu pagalvoti, kas bus, jei susipyksim iš tikrųjų, santykiai gi iš principo pasikeis, ką tada daryti...?

BAKZAKAS, GABENAS- nuotaikos pokyčių baimė. Juokiesi ir juokis, tik nepradėk staiga ne iš ko, ne iš to verkti arba pykti, o tai baisu pagalvoti, kaip į tą reaguoti.

HUGO, ŠTIRLICAS - nuoseklumo pokyčių baimė. Viskas ėjo savo eiga, kaip ir suplanuoti, ir staiga netikėtas nusimušimas, ir neaišku, ką toliau daryti, kokia kryptim judėti, o laiko mažai ir sprendimą reikia priimti greitai...

DIUMA, JESENINAS - kiekio pokyčių baimė. Pripratau dirbti savo režimu, o šiandien staigą paskelbė avralą, ir neaišku, kaip save įteikti ir padaryti per vieną dieną tą, kam paprastai prireikia savaitės...

HAMLETAS, DŽEKAS - išvaizdos pokyčių baimė. Pripratau dirbti šiame patogiame nuvalkiotame džinsiniame kombinezone ir staiga paskelbia, kad rytoj reikia ateiti į kooperatyvo šventę originaliame kostiume, kur jį gauti, koks jis turi būti...?

ROBESPJERAS, DOSTOJEVSKIS - erdvinių pokyčių baimė. Mano mažame jaukiame kambarėlyje išmušė sieną ir dabar ji yra didelios patalpos dalis, kur sėdi daug bendradarbių, taip kad aš nesuprantu, kur pasibaigia mano teritorija ir prasideda bendra, ir kažkas gali taip va paprastai prieiti prie mano stalo ir ką nors paimti, o aš ir nežinosiu...

MAKSIMAS, DREIZERIS - turinio (galimybių, sugebėjimų) pokyčių baimė. Tu anksčiau dirbai pas mus sekretore ir žinojai visas mūsų paslaptis, o šiandien tave paskyrė vadovauti firmai, ir tu vesi savo naują politiką, ir turbūt visus atlaisvinsi, kas tau ne pagal skonį, o kas tai, aš nežinau, ką turi galvoj - o jeigu tai busiu aš?

NAPOLEONAS, HEKSLIS - struktūros pokyčių baimė. Gyvenom mes savo kontoroje pagal senai nusistovėjusias taisykles ir visus viskas tenkino, bet štai atėjo naujas viršininkas ir pradėjo įvedinėti naują tvarką, ir kokia ji bus...?"

Skaudžioji emocijų etika (JE):

"Sakyčiau, kad Balzakų emocijos visada tolygios, nėra staigių persijungimų nuo vieno tono link kito. Lyg būtų didelė inercija - emocija jeigu eina, ją sunku pakeisti, jeigu išsijungė, ją sunku įjungti.

Skaudžioji pasireiškia emocijų neadekvatumu konkrečios situacijos atžvilgiu. Nesvarbu, kaip pasireškia emocijos - stipriai ar silpnai, ar jų iš viso nėra, ar jie liejasi srove. Svarbiausia - jie eina ne į temą žymiai dažniau žmonėms su MPT-e, negu kitiems. Čia universalus rodiklis.

Žmogus su MPT-e ko nors būtinai nesugeba emociškai, nesvarbu ko: juoktis kai visi juokiasi, nustoti juoktis, kai jau momentas praėjo, nesijuokti, o išreikšti užuojautą, kai to reikalauja situacija ir t.t. Reikalas yra ne emocijų buvime/nebuvime, ne jų jėgoje, svarbus tik jų atitinkamumas konkrečiai situacijai.

Taip, dažniausiai šis neadekvatumas pasireiškia kaip emocijų trūkumas - situacija reikalauja emocinio dalyvavimo, bet jo žmogus su MPT-e laiku išreikšti negali. Bet tai ne taisyklė, ypač moterims. Dažnai moterims situacija priešinga - nereikia, bet ji eina iš MPT nesustabdoma srove. Moteris gal ir norėtų nerodyti emocijų, bet nesigauna, jos pačios savaime išlenda - tai ir yra neadekvatumas šiuo atveju".

O čia dar toks asociatyvus skaudžiosios aprašymas (parašė Balzakas):
"Mano nuomone, skaudžiąją galima sulyginti su sulužusiu kranu - suki rankeną vos-vos, o srovė kaip "prapliups" iš visos jėgos. Arba suki-suki, o efekto "как кот наплакал". Ir nustatyti, kaip konkrečioj situacijoj kranas atreaguos, neįmanoma.
MPT ne silnesnė už bazinę, ji tiesiog nevaldoma. Štai ir prieina žmonės liūdnos išvados, kad kraniuką lengviau iš viso užsukti... O kai-kurie nesuka sau galvos, ir "užsipila" tai verdančiu tai šaltu vandeniu, bet ir pasistumia rankenėlės valdymo lavinimosi veikloje.
Taigi, jei kraniuką atsukti, funkcija veiks kaip panorės, visa jėga".

#2 Надя

Надя

Корифей

• 389 сообщений

Отправлено 18 Январь 2007 - 15:26

Funkcijų formulės

Reikia pažymėti, kad čia pateikiami ne pilni konkretaus tipo funkcijų aprašymai, o tik formulės - tai labai supaprastintas jų darbo mechanizmo, schemos išdėstymas, nepretenduojantis į visapusiškumą, ir jokiu būdu ne instrukcija veiksmui ar tipavimo instrumentas.

Skaudžiosios funkcijos (MPT):

Изображение BE Žukovų ir Donų

Žukovų BE su pliusu - tai santykių plėtra.

Tuo tarpu kai Dono su minusu - santykių su aplinkiniais siaurinimas (ak, aš jums nepatinku, na ir eikit jūs visi ir nieks man nereikalingas!). Žukovui atvirkščiai - plitimas (хоть вы, ребята, и козлы все, давайте вот такую темку замутим ...).

Dono reakcija į kraštutinį BE nerimą - bėgimas nuo visų, puolimas į depresiją. Žukovo - kova su visais, savo kompanijos, savo santykių piršimas.

Iš aplinkinių pusės, kaip bukai tvyloti vaizduojant išdidumą, taip ir įkyriai ir akivaizdžiai nenuoširdžiai siūlyti visiems savo "draugystę" (Žukovai), - pojūčiai nuo bendravimo su tokiu tipu maždaug vienodi - nemalonu.

Изображение JE Balzakų ir Gabenų

Abiejų ji skaudžioji. Balzako su minusu, Gabeno su pliusu. JE - tai emocijos, supaprastinus. JE MPT-e - emocijų baimė, savo ir kitų emocinių pasireiškimų.

Balzako JE su minusu, vyksta susikoncentravimas ties tais pergyvenimais, jų analizė, kapstymasis savyje ir t.t. - "man bloga, aš ties tuo dirbsiu, bet niekam nepasakysiu, nes mano nuotaika - mano asmeninis reikalas, ji nieko neliečia, išskyrus mane!".

Gabeno JE su pliusu ir nukreipta į išorę - "man bloga, todėl aš pasiputęs ir demonstratyviai su niekuo nesišneku, tegu žino, kaip aš jaučiuosi ir ką reiškia mane įžeidinėti".
Abiem atvejais JE lieka skaudžiąja, bet pasireiškia skirtingai. Balzakas įvaro ją į save, minusuoja ("nuskina"), o Gabenas pliusuoja - demonstruoja. Aš paprastai šį skirtumą matau taip: Balzakas, kuo labiau jį kažkas žeidžia, tuo daugiau tampa išoriškai "nekokiu", vis ilgesnis bendravimo užtrukimas, vis mažiau jis save kaip nors išoriškai reiškia. To riba yra isterija, nekontroliuojamas emocijų proveržis, pakrikas, nenukreiptas. "A-a-a! Atstokit nuo manęs!" Tai intravertinė reakcija - santykių nutraukimas.

O Gabenas JE pliusuoja - pasipučia, kaip bulius, "kaista" emocijomis ir riba jam tarnauja proveržis, adresuotai nukreiptas. "Ak taip?! Štai jums visiems! Gaukit!" Gabeniškos išdaigos - nekontroliuojami įsiūčio pliūpsniai. Manoma, kad tai būdinga Štirlicams, bet reikia žinoti Gabenus - jie "два сапога пара" gebėjimu išlieti įsiūtį į aplinkinius.

Beje, funkcijų ženklai priklauso būtent nuo funkcijų tarpusavio derinių bloke. Todėl tipų klubų (kurie, kaip žinia, apjungti blokų principu) viduje visų keturių tipų funkcijų ženklai sutampa. Skiriasi tik funkcijų vertiškumas ir skiltelės. Tai va, Gabenas ir Štirlicas iš vieno klubo, jų abiejų JE su "+". Analogija bus palyginimas su Džekas-Balzakas pora, kurių abiejų JE su "-". Todėl Džekas, kaip ir Balzakas, nemoka rodyti įsiūčio, užtat sukelti isteriją - prašom.

Изображение JS Robespjerai ir Dostojevskiai

Bendrai, valingų veiksmų, jėgos panaudojimo baimė. Savo ir savo atžvilgiu. Valios spaudimo vengimas, savo valios spaudimo aplinkiniams mažinimas, jų jėgos priėmimas, susitaikymas su jų jėga, jos baimė. Tuo pačiu metu savo silpnumo slėpimas. Atsižvelgus į ženklus bus dvi kryptys -iš (+) ir į (-).

Robespjeras, JS "+" - demonstravimas savo silpnumo ir bejėgiškumo, "spausti į gailestį", "iššaukiančiai bejėgis", "matote, koks aš silpnas!?" Reakcija į kraštutinį išorinį valios spaudimą - naikinimo proveržiai "viską griaunu, laužau", aišku, kiek leidžia konkretaus Robo jėgos.

Dostojevskis JS "-" - slėpti savo silpnumą, demonstratyviai "nekoks" valingumo prasme, kas nenutiktų, o jėgos jis nepanaudos. "Aš silpnas, aš tą žinau, bet niekam neparodysiu, kiek aš silpnas!" Reakcijа į kraštutinį valios spaudimą - isterija: "Palikit mane, ką jūs man darote!" "Palikit mane, kam jūs darote man skaudu!"

Изображение BS Džekas ir Hamletas

Pojūčių, prisilietimų, nemalonių pojūčių, kontakto su daiktais, kurie gali juos suteikti, baimė. Baisu prisiliesti prie ko nors arba pažiūrėti į kažką, kas gali sukelti ne tuos pojūčius, kurių tikiesi. Baime suklysti vertinant estetines daikto savybes. Išvaizdos kritikos baimė. Bijojimas, kad išorinis vaizdas - fizinis grožis, drabužiai, kosmetika, kvapai, sveikata - nebus deramai įvertinti aplinkinių, neįsipaišys į reikiamą stilių.

Džekas, BS "+" - savęs demonstravimas "kaip yra", parodomasis apsileidimas, netvarkingumas, aprangos stiliaus neturėjimas. "Vilkėsiu, ką turiu, tegu visi mato, koks aš!" Bandymai susitvarkyti su fiziniu diskomfortu per demonstratyvų nemalonių pojūčių patyrimą - patirti aštrius pojūčius. "Pajausti, kad kažkas yra skaudu, galima, tik jeigu tas tau trenks". Esant perkrovai - pojūčių realumo praradimas ir noras gauti bet kokius bet kokia kaina. "Aš taip pavargau, kad nesu tikras, jaučiu ką nors ar nebe".

Hamletas, BS "-" - siekis nuslėpti nuo aplinkinių pergyvenimus dėl fizinio diskomforto, išorės. "Man nemalonu tai girdėti (matyti, liesti ir t.t.), bet aš to niekam neparodysiu". Demonstratyvus abejingumas diskomforto, apsileidimo, fizinės būklės atžvilgiu. Slepiami skausmingi fizinio diskomforto išgyvenimai. Esant perkrovai - isteriniai bandymai "atsikratyti" įvairios rūšies pojūčių - nematyti, nesiliesti, negirdėti ir t.t.

Изображение JI Dreizeris ir Maksimas

Pokyčių baimė, pokyčių aptikimas sukelia baimę. Žmogus atranda kažką, ko jis anksčiau nepastebėdavo arba nežinojo ir tas sukelia jam baimę, bijojimą prarasti tą, ką turi. Arba ką daro ar kas yra šiuo momentu.

Dreizeris, JI "+" duoda siekį sužinoti kiek įmanoma daugiau nežinomo "dėl viso ko", kad apsaugotų save, dėl viso ko, kad "ko neatsitiktų". Tuo pačiu metu duoda viso kas nauja ir nežinoma baimę. Demonstruojamą baimę. Reiškiasi kaip įtaringumo demonstravimas visiems ir viskam. "Tu įdomus ir geras žmogus, bet gal tu žinai ar moki kažką, kas gresia man pavojumi...? Todėl aš nesu tavim tikras. Štai. Žinok tą!" Tai pastebimas kitiems amžinas susirūpinimas kitų ir objektų/reiškinių savybėm, galimybėm ir sugebėjimais. Demonstratyvus susirūpinimas.

Maksimas, JI "-" duoda siekį vengti viso naujo, ir slėpti savo baimę, naujo ir nežinomo aptikimo bijojimą. Minusas suteikia naujos informacijos ir veiksmų, vedančių prie iki šiol nežinomo atradimo, blokavimą. Pokyčių baimė. Šios savo baimės slapstymas. "Aš nežinau, koks tu iš tikrųjų, ir tas kelia man nerimą, bet aš tau to nesakysiu, o verčiau apsimesiu, kad viskas gerai!"

Изображение BI Štirlicų ir Hugo

Nenuspėjamumo (nenuoseklumo) baimė.
Baimė padaryti kažką ne laiku, netinkamu momentu. Bijojimas, ar gausis iš šito tas, ko tikiuosi. Ar įvyks numatytas veiksmas? Ar jis įvyks vėliau? Ir ar įvyks iš viso? Ar įvyks tas, ką aš numačiau, ir kaip greitai? Ryšys tarp reiškinių. "Ar tam tikras įvykis ves prie tam tikro rezultato?" "Gali atsitikti ir taip ir taip, bet kaip gi vis dėlto bus? - Baisu pagalvoti, kaip tai bus!"

Hugo, BI "+" - daugiavariantiškumas, tikslo siekimo kelių daugybiškumas. Baimė suklysti norint pasirinkti teisingą kryptį ir todėl visų įmanomų veiksmo variantų išbandymas. Išsibarstymas įvairiomis kryptimis. "Gali atsitikti bet kas, reikia būti pasiruošusiam viskam!" "Tam kad gaučiau šitą, padarysiu šitaip, bet kadangi nesu tikras, kad gausis, tai dėl viso ko padarysiu ir taip, ir dar šitaip. Gal kas nors iš to viso ir suveiks!" Esant perkrovai - bruzdumas, neracionalūs painūs veiksmai, veiksmai dėl veiksmų - "gal pavyks!"

Štirlicas, BI "-" - atsisakymas nagrinėti alternatyvius įvykių vystymosi kelius iš netikėtumų baimės. Variantų ir alternatyvų neigimas, baimė juos nagrinėti. Pasirinkimo neigimas iš principo - "padarysim tik taip, ir ne kitaip!" "Padarysim taip, gal pavyks, o jei nepavyks, tada ir galvosim!" Persidraudimas, ilgas variantų apmąstymas ir, kaip pasekmė, pavėlavimas su sprendimu. Ilgas įvykių vystymosi kelių apmąstymas - kokiu keliu eiti ir kur jis nuves. Esant perkrovai - pilnas veiksmų sustabdymas, laukimas - kur nuves įvykiai. Gal įvykiai patys savaime susirikiuos į kokį nors nuoseklumą.

Изображение JL Diuma ir Jeseninas

Darbo baimė, nenoras juo užsiimti

Diuma JL "-" - savo darbo proceso ir rezultatų slapstymas, siekis "nekuo neišsiskirti, kad perdaug nebartų ir perdaug negirtų". Esant dideliam krūviui nenoro dirbti slėpimas po uolaus kuklumo kauke, "tylus sabotažas", "pasakysiu "taip", bet iš tikrųjų nepadarysiu, slaptas neatsakingumas - "nepadarysiu, gal nieks nieko nepastebės". Reakcija į kraštutinę perkrovą darbe - depresija, išoriškai nepasireiškiantis nieko neveikimas esant visiškam jėgų nuosmukiui.

Jeseninas JL "+" - parodomasis savo nesugebėjimo dirbti, kažką kokybiškai daryti išstatymas - "štai kaip blogai man viskas gavosi!". Jam lengviau pačiam pasirodyti nekompetetingu, nemokša, negu būti apkaltintam tame, kad jis blogai dirba. Esant dideliam krūviui demonstratyvus nevykdymas, "štai toks aš tinginys!", atsakingumo už rezultatus nuo savęs nuėmimas "o ko jūs pristojot, aš stengiausi, bet nieks nepavyko!" Perkrovos darbe riba - demonstratyvus nepaklusnumas "nedirbsiu, eikit jūs visi...!"

Изображение BL Hekslio ir Napoleono

Napoleonas BL "-" - stengiasi nepastebėti, kad taisyklės pasikeitė, apsimeta, kad jų neegzistuoja ir elgiasi kaip anksčiau. Jeigu kažko nesuprato, tiesiog neparodo.

Hekslis BL "+" - parodomasis nepritarimas taisyklėms, kaip - "kas per nesąmonę jūs čia sumąstėt", jei kažko nesupranta iš karto pradeda klausinėti aplinkinių tema - "Aš teisingai supratau? Paaiškinkit!" Kai reikia kažką sudėlioti po lentynėles, sako, kad jam to tiesiog nereikia.

#3 Надя

Надя

Корифей

• 389 сообщений

Отправлено 19 Январь 2007 - 16:03

Aktyvacinės funkcijos:

Aktyvacinė funkcija išsiskiria paraidiniu informacijos rijimu, be jokio apmąstymo, pats žmogus gali ją tik įjungti ir išjungti.

BE Balzako ir Gabeno
Nuolatinis "pataikymas" ant santykių, protu tai jis supranta, kad santykių palaikymui su vienu ar kitu žmogumi reikia kažkaip savo nusistatymą jo atžvilgiu parodyti, bet kaip būtent...

JE Donų ir Žukovų
Emocijos gyvena pačios savaime, pasireiškia kaip įjungimas-išjungimas savo nuotaikos, būna kad pačiu netinkamiausiu momentu, ir nuotaika būna pati įvairiausia, sėdi visi, rimtai šneka, o jis staiga kažkokią juokingą mintį išgirdo ir sugageno visa gerkle. Labai kultūringai!

BS Robespjerų ir Dostojevskių
Pasirūpinti patogumu jis gali, bet ką konkrečiai reikia tam padaryti...

JS Hamletų ir Džeku
Silpna valingų impulsų kontrolė. Kažkaip panaudoti savo jėgą jie gali esant norui, bet pateikti adekvatų situacijai jėgos spaudimą negali. Iš čia "gaidiškumas" - pašoko ne iš ko ne iš to, kumščiais pamojavo, ko išsikišo - pats nesuprato.

BI Maksimų ir Dreizerių
Kažkur šitie veiksmai nuves, bet kokiu būdu pakeisti jų nuoseklumą... silpnai įsivaizduoja - arba padaryti viską iš karto, arba iš eilės...

JI Štirlicų ir Hugo
Nekritiškas infomacijos "rijimas", pasireiškia kaip paraidinis visko kas pasakyta supratimas, lygtai visų idėjų iš eilės "rijimas" (metafora!). Ir atsakydamas į klausimą, ką gi tu perskaitei šitoj knygoj, kokia jos pagrindinė idėja gali pradėti ją pažodžiui cituoti.

BL Diumos ir Jesenino
"Aš kažką pasakiau, pats nesupratau", esant įkvėpimui gerai šneka, o taip, kad logiškai ir struktūruotai...

JL Hekslio ir Napoleono
Privelti aktyvumo laikotarpiu gali daug ko, ar tai bus ekonomiška ir efektyvu, sunku pasakyti...

Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 скрытых пользователей

Copyright © 2018 Школа Физиогномической Соционики